Gala koncert Opera studia Praha s Moravskou filharmonií Olomouc rozezní na 90 minut prostor áriemi opery, operety i koncertantními díly. Zazní árie J.J. Offenbacha (který slaví 200 let od narození dne 20.června), Bizeta, Saint-Saëna, Gounoda a Chabriera.  Ale ani tentokrát nepůjde POUZE o koncert, ale umělci budou v kostýmech vytvořených ve spolupráci s chráněnými dílnami, a ani režie nezůstane zcela opomenuta.

A jak zůstaneme věrni myšlence propojení hudby s pantomimou ve francouzské tématice? Myšlenka pantomimy a Francie nás nemohla zavést jinam než – Pierrot, postava jednoho z nejznámějších představitelů pantomimy, a to francouzsko-českého Jean-Gaspard Deburau alias Jan Kašpar Dvořák. Největší z Pierrotů. Předchůdce všech pierotů romantických, dekadentních, symbolických, a počátku modernismu.

Velice důležitým pro nás v tomto projektu je též sociální aspekt, a to spolupráce s asociací CEDR na tvorbě kostýmů sólových umělců spolu s Metropolitní odbornou uměleckou střední školou na Praze 4, na návrhy Zity Miklošové. Účinkovat tak budou 4 zpěváci (2 čeští a 2 francouzští).

 

Jsme hrdi, že našemu představení byla udělena záštita jeho Excelence francouzského ambasadora.