Své první pěvecké kroky uskutečnila jako členka Khünova dětského sboru u prof. Jiřího Chvály, na který navázala Dětskou operou Praha Jiřiny Markové-Krystlíkové. Právě díky DOP se jí dostalo možnosti pracovat pod vedením pana sbormistra Milana Malého, a stejně tak se seznámit se svou první profesorkou zpěvu Libuší Márovou. Ta ji dovedla až k bakalářskému titulu na Akademii múzických umění v Praze. V roce 2009 Anita Jirovská nastoupila na magisterské studium k Heleně Kaupové, pod jejímž stálým dohledem absolvovala nejen studium na HAMU, ale též program Erasmus na partnerské univerzitě HEMU (Haute École de Musique) ve Švýcarském Lausanne. Na roční stáž navázala dvouletým studiem „koncertní interpretace“, během kterých ji kromě profesorky zpěvu Hiroko Kawamichi výrazně ovlivnila práce s Anthonym Di Giantomasso a Armandem Deladoey. V roce 2013 Anita Jirovská završila magisterské studium na HAMU v Praze ve třídě Heleny Kaupové, a zároveň magisterské studium na HEMU v Lausanne u Hiroko Kawamichi.
Absolvovala pěvecké kurzy u významných osobností jako je Helmut Deutsch (2011), Stuart Petterson (2012), Carol Ysaac (2012), John Fiore (2013) a Ludovic Tézier (2014). Pravidelně dále spolupracuje s Markétou Cukrovou i Helenou Kaupovou.

Již v rámci studia měla možnost zpívat roli Cherubína v představení Figarovy svatby, druhou žínku z Dvořákovy Rusalky či Madame Cassin v soudobé opeře Guy-François Leuenbergera Procès de Don Juan.
V červenci 2013 debutovala Mozartovou Dorabellou v Cosi fan tutte, uvedené Ženevským operním studiem na letních operních slavnostech Europa Musa ve francouzském Samoëns. Dorabellu zpívala též v Ženevském divadle Chêne-Bougeries v říjnu téhož roku. Do francouzského Samoëns se vrátila též v roce 2014 a 2015 jako host festivalu Europa Musa u příležitosti celovečerních koncertů. Česko-slovenským debutem se Anitě Jirovské stala role Santuzzy v Mascagniho opeře Cavalleria rusticana ve Štátném divadle Košice (premiéra 23. května 2014). V roce 2016 měla tu čest být součástí světové premiéry a nádherného projetu Enfants du Cristal (Jean-Marie Curti) s Ženevským operním studiem.
V koncertních dílech se několikrát představila mimo jiné v altovém sólu Rossiniho Petite messe solennelle pod taktovkou Renauda Bouviera, v Haendelově My song shall be alway, Let God arise či Mozartově Missa in C s dirigentem O. Hartmannem. Na českých pódiích má mimo jiné každoroční příležitost zpívat pod taktovkou Doc. Josefa Zichy v rámci dobročinných koncertů.

V roce 2017 s představením Anne, beze strachu hledět na nebe se stává jednou ze zakladatelek Opera studia Praha.