Festival, který vznikl z podnětu obyvatel Podblanicka. Festival je připravován ve spolupráci s agenturou ArtMusis za účelem propojení myšlenek Opera studio Praha a profesionální sféry.Festival se koná v termínu od září do listopadu na Podblanicku.Letošní ročník vznikl za spolupráce s městy Vlašim, Poříčí nad Sázavou, Čerčany, Trhový Štěpánov a Benešovem.

Nejkrásnější melodie opery a operety nabízí koncert s komorním orchestrem i baletem. Divákovi se nabízí v první půlce pozastavení u oper Rusalka, Prodaná nevěsta, nebo Carmen; druhá polovina roztančí (nejen) podium  melodiemi z nejznámějších, protože kdo by neznal Blondýnky, Cigánského barona, nebo Meine Lippen ?

Průřez představením Prodaná nevěsta zavítá do Čerčan. Václav Žmolík provede diváky představením po boku Petera Malého (Jeník, Vašek), Michaela Kubečky (Kecal), Karolíny Cingrošové (Mařenka) a klavíristy (Lubomír Přibyl).

Duo Manera v rámci koncertu “Od španělské hudby k nám” propojuje hudbu latinskoamerickou, španělskou a českou ve svých vlastních úpravách. Zazní skladby A. Barriose Mangoré, který byl velkým obdivovatelem hudby J.S.Bacha, a dokonce jako první hrál jeho kompletní loutnové suity na kytaru. K velikánům španělské hudby jistě patří Isaac Albéniz, kterému byl udělen ve Francii Velký kříž čestné legie. Tárregova hudba patří k nejhranějšum v kytarovém reperoáru a Milan Tesař zanechal velký odkaz nejen kytarové tvorbě 20. století. Mnoho skladeb z tohoto programu bylo psáno původně pouze pro jednu kytaru, či dokonce pouze pro klavír, Duo Manera nabízí vlastní úpravy těchto skladeb pro 12 strun.

Pět tváří W.A. Mozarta nabízí 5 pohledů na hudbu W.A. Mozarta. Propojení klavíristy Vojtěcha Červenky, houslistky Milady Šulcové a sopranistky Evy Benett nabízí nevšední poslech.

Petite messe solannelle G. Rossiniho. Rozsáhlé dílo je missa solemnis (slavnostní mše), ale Rossini ji označil, ne bez ironie, jako petite (malá). Původně napsal partituru pro dvanáct zpěváků, z toho čtyři sólisty, dva klavíry a harmonium. Mše byla poprvé uvedena 14. března 1864 v novém domově manželů v Paříži. Rossini později uvedl orchestrální verzi, včetně přidané věty, uspořádání hymnu “O salutaris hostia“ jako sopránové árie. Tato verze mše nebyla během jeho života provedena, protože nemohl získat povolení k jejímu provedení v kostele, jelikož v ní vystupují ženy-zpěvačky. Takto byla poprvé provedena tři měsíce po jeho smrti, v pařížském divadle Salle Ventadour společností Théâtre-Italien dne 24. února 1869. G. Rossini, který dílo označil za poslední ze svých hříchů stáří uvádí dílo slovy:  „Něco vědy, kousek srdce, vše tu je. Buď tedy požehnán, a dopřej mi ráj.“

Vstupenky jsou k zakoupení vždy na místě konání akce i před koncertem.

Duo Manera : Duo Manera: Od Španělska k nám | Vstupenky | GoOut

Petite messe solannelle: Gioachino Rossini: Petite messe solennelle | Vstupenky na koncerty, út 28. 11. 19:00 ve městě Benešov | GoOut