V dobrým sme se sešli | Proč bychom se netěšili

Moravská poetika Dvořákových dvojzpěvů doplněná o rozmanité nálady Janáčkových klavírních miniatur, a nebo večer složený z árií z českých oper Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Dva pohledy na českou vokální hudbu, dva různé programy, které spolu dokonale vystihují nezaměnitelný charakter naší hudby. Záleží jen na vás, zdali si přejete strávit intimní večer s komorní hudbou, anebo dáte přednost světu velké opery.

Účinkují: Eva Benett a přátelé.

Japonský vánek

Rodinné kvarteto není úplně neobvyklá záležitost. V případě kvarteta Tsurusaki byste ale něco běžného hledali jen těžko. Začíná to už originálním složením – smyčové trio a hlas, pokračuje spojením dvou zdánlivě neslučitelných kultur – francouzské a japonské a končí originálně pojatým repertoárem. To vše je zárukou opravdu osvěžujícího hudebního zážitku.

Účinkují: Kvartet Tsurusaki

French Touch

Program plný lásky a souznění s nejkrásnějšími francouzskými melodiemi Poulenca, Debussyho, Messagera a Yvaina.

Účinkují :  Mathilde Opinel a Marie Duquesnois

Španělsko ve francouzské hudbě

Spojení akordeonu a klasického zpěvu, Lisa Biard et Yuki Tsurusaki, se jen tak nevidí. Budete ale překvapeni jak skvěle funguje. Můžete se těšit na originálně zpracované písně největších mistrů jako je například Francoise Poulenc, Claude Debussy, André Messager a Maurice Yvain.

Účinkují : Duo Liyu

Zpíváno do dálky

Koncert písní Vítězslavy Kaprálové a Bohuslava Martinů je obohacen o doprovodný výklad pojednávající o romantickém vztahu Kaprálové a Martinů a mýtu, který kolem těchto dvou skladatelů vznikl. Koncert je jakousi ódou na předčasně ukončený život nejslavnější české skladatelky, jehož možné destinace, jak zeměpisné, tak umělecké, nikdy nepoznáme.

Účinkují : Ema Katrovas  & Andrea Mottlová

Pokud Vás některý z našich koncertů zaujal, neváhejte nás kontaktovat na info@operastudio.cz. V případě, že máte zájem o jiný program, rádi je připravíme na Vaše přání.