Sopranistka Eva Kolková vystudovala klasický zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, pod vedením Marty Beňačkové. V  rámci studia absolvovala stáž na salzburském Mozarteu u  prof. Marty Sharp. Další vzdělání získala na Conservatorio di Verona v Itálii u Cristiny Miatello, kde se věnovala studiu interpretace italské a francouzské barokní hudby.

Zúčastnila se interpretačních kurzů pod vedením Gerarda Lesne, Marka Štryncla, Václava Lukse, Joela Frederiksena a Kateřiny Kněžíkové. V současnosti je studentkou Markéty Cukrové.

Janáčkovu akademii absolvovala rolí Zuzanky z opery Figarova svatba (W. A. Mozart).

Pro Komorní operu Praha nastudovala roli Papageny, První dámy a Paminy z opery Kouzelná Flétna (W. A. Mozart) a roli Spánkové víly z opery Perníková chaloupka (E. Humperdinck), které s  úspěchem provádí na  pravidelných turné po Německu a Švýcarsku až do současnosti.

Intenzivně se věnuje především  koncertní činnosti v České republice i v  zahraničí. Vystupuje v sólových recitálech s doprovodem loutny (hudba 17.- 18. stol.)  a harfy (hudba 19.- 20. stol.) Jako sólistka pravidelně spolupracuje se souborem Musica Florea, Hofmusici nebo Czech Virtuosi. Dále spolupracovala například se Státní filharmonií Košice a Komorní filharmoníí Pardubice. V roce 2012 natočila pro nahrávací společnost NAVONA RECORDS s Moravskou Filharmonií Olomouc pod vedením Petera Vronského album s hudbou Sergia Cervettiho NAZCA. V roce 2016 natočila pro Braunensis Art album písní Jakuba Jana Ryby. Mezi její domény patří především koloraturní obor v oratorní, kantátové i operní  tvorbě  W. A. Mozarta a  G. Rossiniho, jakož i  písňová tvorba napříč staletími.  Je také vyhledávanou interpretkou pro netradiční projekty spojené například s filmovou hudbou.

V současné době se připravuje na obnovenou premiéru opery Antonia Boroniho La Didone v barokním divadle v Českém Krumlově, kde se představí v hlavní roli královny Didony.